Poniedziałek, 23 październik 2017liniarozmiar czcionki AAA kontrast: normalnywysoki kontrast
Facebook - Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie
Rotator1
slider
Mistrzostwa Gminy Ślesin w Klipę
Święto Niepodległości
Dni Ślesina 2015 | 4-5 lipca Mistrzostwa Gminy Ślesin ... Majówka Święto Niepodległości
Archiwum newsów

Elektroniczne Archiwum Kultury Ludowej Miasta i Gminy Ślesin

            Elektroniczne Archiwum Kultury Ludowej Miasta i Gminy Ślesin powstało w 2012 r. w ramach projektu “Archiwizacja Kultury Ludowej na terenie Miasta i Gminy Ślesin”, współfinansowanego z środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W archiwum znajdują się: wspomnienia ślesinian w wersji pisanej i w wersji audio, bibliografia publikacji nt. zagadnień etnograficznych ze Ślesina i okolic, materiały video oraz materiały fotograficzne. Te ostatnie zostały podzielone na dwie sekcje: dawniej (1890 – 1960) i dziś (2012). Fotografie dodatkowo skatalogowano tematycznie. Opiekunem merytorycznym archiwum w okresie jego powstawania była dr Elwira Jeglińska.
            Archiwum ma służyć zarówno celom naukowym, jak i popularyzatorskim. Nie mogłoby ono funkcjonować, gdyby nie pomoc mieszkańców Ślesina i mieszkańców okolicznych wsi. Wszystkim, którzy podzielili się materiałami, poświęcili czas i zdecydowali się wspomóc ten projekt Zarząd LGD „Dwa Mosty” składa serdeczne podziękowanie.
 
            WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCIELIBY WSPOMÓC ARCHIWUM DODATKOWYMI MATERIAŁAMI PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM LGD „DWA MOSTY” LUB Z DR ELWIRĄ JEGLIŃSKĄ (elwirajeglinska@gmail.com)
 
Herb Gminy Ślesin
Urząd Miasta i Gminy w Ślesinie, ul. Kleczewska 15, 62-561 Ślesin, pow. Koniński, woj. wielkopolskie,
tel.: 63 2704011, fax: 63 2704198, email: sekretariat@slesin.pl, http://www.slesin.pl